Wczytywanie
Ostatni rabat łączony! Pozostało jeszcze:


Jeszcze tylko na chwilę przywracamy najlepszy łączony rabat 40% + 20%! Wyprzedź podwyżki i zamów na Nowy Rok!


Zamówienie od 5 dni = 40% rabatu na diety + 20% upustu na dowóz + 5% przy płatności gotówką!


Dodatkowe 5% rabatu! Wybierz płatność gotówką przy odbiorze (TYLKO ŁÓDŹ I OKOLICE, RABAT NIE OBEJMUJE KOSZTÓW DOWOZU)


>> Zamów teraz! <<

Zobacz PROMOCYJNY cennik


>> Warunkiem skorzystania z promocji gotówkowej jest opłacenie zamówienia w terminie do 3 dni od jego złożenia. Przy zamówieniach powyżej 1 tys zł po uprzednim ustaleniu możliwe jest rozłożenie płatności gotówkowej na 2 równe części. <<Slow food, to jest to, czego potrzebujesz.
Slow food, to jest to, czego potrzebujesz.
5 cze 2019

Ruch slow food to oczywiście przeciwieństwo fast food, choć tę drugą nazwę znają chyba wszyscy. Każdy lub prawie każdy choć raz jadł w Mc Donaldzie, KFC lub innych hamburgera, chesburgera, frytki. 


Ruch slow food powstal prawie 30 lat temu we Włoszech, aby chronić tradycyjną kuchnię włoską właśnie przed kulturą fastfoodową, choć kuchnia włoska ma swoich fanów na całym świecie, a
turyści często odwiedzają ją właśnie dla niej. Fast foody oczywiście ułatwiają życie, bo można bardzo szybko mieć posiłek i w równie szybkim tempie go zjeść. Jednak jest żywność wysoko przetworzona, czyli o małych wartościach odżywczych. Slow food zapewnia zupełnie inną jakość samych posiłków i sposobu ich spożywania.

Przede wszystkim, ruch slow food promuje tradycyjne sposoby wytwarzania żywności oraz promuje lokalnych producentów. Na przykład we Francji istnieje ogromna ilość małych sklepików, w których właśnie takie produkty można kupić. Są one trochę droższe niż te w supermarketach, ale Francuzi mają świadomość tego, co i jak jedzą. Bardzo im zależy na promowaniu lokalnych producentów i produktów pochodzących z danego regionu. Jeśli będą mieć do wyboru owoce z Hiszpanii i lokalne, oczywiście postawią na lokalne. 


Slow food to nie tylko posiłek, ale celebrowanie jego spożywania na przykład przy rodzinnym stole. W jaki sposób promować slow food, na pewno w Polsce wiele się robi w tym kierunku. Wydawane są książki, poradniki, sławni kucharze, występując w mediach, również propagują lokalne kuchnie, na wagę złota są tak zwane „babcine przepisy”. Slow food to również idea, aby raczej  spożywać warzywa i owoce sezonowe, czy takie które są tu i teraz.

W Łódzkim Pudełku pielęgnujemy ideę slow food, stawiamy na lokalnych producentów i produkty kupowane bezpośrednio u nich. Zamawiając dietę pudełkową  u nas, możesz mieć pewność, że jesz  zdrowo i slow…

Elżbieta Kozłowska

 

Skomentuj


Wczytywanie komentarzy...

Gdzie wozimy?

Łódź i okolice, Warszawa i okolice